INCUBATING FREEDOM
Українські та польські жінки за цифрове майбутнє
Освітня фундація «Perspektywy» спільно з Українським фондом талантів, мером міста Люблін та академічними партнерами з Польщі та України організували міжнародну конференцію "INCUBATING FREEDOM - Adapting Women to Digital Economy в Любліні 1-2 грудня, спрямовану на навчання у сфері ІТ близько 30 000 жінок з України, які перебувають у Польщі з 24 лютого.
Серед учасників та гостей конференції були представники польської та української влади, посольств США у Варшаві та Києві, високопоставлені представники Європейського Союзу та міжнародних організацій, ректори польських та українських університетів, керівники некомерційних установ та організацій, що підтримують міжнародний обмін (OPI, NAWA, FRSE, PAFW, FK та інші). Під час панельних дискусій було окреслено нові підходи до вирішення проблем, спричинених російською агресією проти України.
– Сьогодні, коли в Україні ще триває війна, чи це є вдалий час говорити про майбутнє України? – запитала докторр Б’янка Сівінська, президент Освітньої фундації «Perspektywy», відкриваючи конференцію. Тоді вона відповіла: «Це правильний момент, тому що сильна, радикально сучасна Україна є умовою безпеки для Польщі, Європи і всього світу. У Польщі, де є понад 1,5 мільйона біженців війни, ми маємо вирішити важливий виклик: як надати жінкам-біженкам, які перебувають у нашій країні, відповідні цифрові компетенції. Тоді ці жінки будуть базою безпеки також і для нас, для нашої країни.
Доктор Сівінська підкреслила, що проект «INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy» здійснюватиметься польсько-українським консорціумом на чолі з Освітньою фундацією «Perspektywy», яка має визнані компетенції та досягнення у просуванні жінок у цій галузі. IT та STEM. Це буде приклад того, як спільно можна вирішувати проблеми, що стоять перед двома країнами.
Коментуючи ініціативу, Юлія Гришина, голова підкомітету ВРУ з питань науки, освіти та інновацій, зазначила: – Я закохалася в цю ідею з першого погляду. Це дуже важливий проект для нас, для нашої нації, і я заявляю, що буду до нього долучатися максимально, щоб його результати були якомога кращими.
Януш Чешинський, державний секретар канцелярії прем’єр-міністра Польщі, уповноважений уряду з кібербезпеки, сказав: «Ця конференція та проект, відкритий під час неї, є дуже важливою справою для мене особисто. Саме цифрова підтримка дозволяє змінювати реальність, тому я сподіваюся, що насіння, посіяне тут сьогодні, проросте в майбутньому.
Марк Бжезінський, посол США в Польщі: На Генасамблеї ООН у Нью-Йорку перша леді України Олена Зеленська запитала світ: які двері ви відкриєте для українських жінок, які були змушені покинути свої домівки. Сьогодні на цій конференції Польща дає відповідь на це питання і знову стає на висоту.
Я пишаюся тим, що підтримую започаткування проекту «INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy». Завдяки знанням і підтримці таких відомих американських компаній, як Intel, Amazon, Goldman Sachs і Cisco, понад тридцять тисяч жінок з України та Польщі невдовзі отримають можливість пройти навчання або перепідготовку для задоволення потреб цифрової економіки. І це на додаток до інших програм, які вже існують.
Для Хелени Даллі, єврокомісарки з питань рівності: Проект «INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy» є надихаючим прикладом того, що можна зробити, щоб забезпечити підтримку інтеграції та розширення прав і можливостей жінок на ринку праці та в суспільстві в цілому, орієнтуючись на тих жінок, які втікають України, а також польських жінок.
У Любліні Конференція ректорів польських технічних університетів (KRPUT) та Асоціація ректорів технічних університетів України (ARWUTU) підписали угоду про створення польсько-українського академічного кластеру у сфері штучного інтелекту (AI) та кібербезпеки. Польські та українські університети мають чудові традиції співпраці, але ситуація після 24 лютого, спричинена жорстокою російською агресією, вимагає від нас формування нових форм співпраці, - сказав проф. Аркадіуш Мезик, голова KRASP, і професор Теофіл Єсьоновський, голова KRPUT додали: Ми зробимо все, щоб протистояти викликам у сфері штучного інтелекту та кібербезпеки разом з нашими українськими друзями, не лише тому, що вони зараз стикаються з військовою агресією. , а також скористатися їхнім величезним потенціалом і досвідом.
Тоді як проф. Михайло Згуровський, голова ARWUTU, ректор Київського технічного університету «КПІ» імені Ігоря Сікорського: Наголосив на важливості зміцнення співпраці, оскільки з польськими технічними університетами ми маємо чудові стосунки протягом багатьох років. Зараз ми робимо ще один крок вперед у сферах віртуального світу. Ми визначаємо соціальні потреби, готуємо рішення та подаємо їх для впровадження, щоб створити кращий, безпечніший світ».
Конференція в Любліні також стала місцем, де було презентовано ще один проукраїнський проект – стипендіальну програму «Нові технології для жінок» для українських студентів у Польщі, яка реалізується спільно Освітньою фундацією «Perspektywy» та Intel Poland. Вітаючи стипендіаток – 50 українських студентів STEM та докторантів польських університетів, доктор Сівінська сказала: Обличчя цих дівчат – це обличчя майбутньої України.
Агата Корнгаузер-Дуда, дружина Президента Республіки Польща, яка взяла почесний патронат над конференцією, звернулася до учасників конференції: - Це важлива подія, яка започатковує програму, завдяки якій українські жінки матимуть шанс набути навичок у сфері ІТ та якомога краще використовувати ці знання в майбутньому.