Українські та польські жінки за цифрове майбутнє - Conference Lublin 2022

Honorary patronage of Agata Kornhauser-Duda,
the wife of the President of the Republic of Poland

 

Українські та польські жінки за цифрове майбутнє
– Запуск Академії Перспективи

Амбіція проекту «INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy» полягає в тому, щоб допомогти українським біженцям у Польщі та водночас підтримати Україну перед обличчям виклику післявоєнної відбудови країни. Для цього буде підготовлено близько 30 тисяч жінок, переважно біженок з України, які тимчасово проживають у Польщі. Це допоможе вирішити соціально-економічні проблеми біженців, зрештою зміцнить економіку України, а також матиме важливі наслідки для польського ІТ-ринку, на якому вже бракує 150 000 ІТ-фахівців.

Завдання, яке стоїть перед Україною, полягає в тому, щоб трансформувати свою економіку та зробити її одним із світових центрів інновацій. Для цього потрібен освічений персонал, який матиме нові кваліфікації, особливо ті, що стосуються ІТ. У цьому плані також допоможуть тісні відносини з Польщею та іншими європейськими країнами. Проект «INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy» допоможе навчити, навчити та перекваліфікувати жінок з України та Польщі, щоб вони могли якнайкраще задовольняти потреби цифрової економіки.

Війна змусила кілька мільйонів українців, переважно жінок, емігрувати за кордон, часто в кілька етапів. Зараз у Польщі проживає близько 1-1,1 млн осіб, які приїхали з України після 24 лютого цього року. і перебувають під тимчасовим захистом (уся українська діаспора в Польщі становить близько 2,2 млн). Це робить необхідним навчати біженців та адаптувати їх до реалій та вимог європейської економіки та суспільного життя. Слід враховувати, що польський ринок праці страждає від нестачі працівників з IT-навмиками. Згідно зі звітом Польського економічного інституту, нам вже не вистачає 150 000 IT-фахівців, щоб приєднатися до середньоєвропейського рівня!

Добре підготовлені іммігранти з України можуть зробити вагомий внесок у розвиток нашої економіки. Не менш важливо, що ці жінки, отримавши навички та цифровий досвід, після повернення зможуть зробити вагомий внесок в інноваційну трансформацію України. Хоча Україна вже досягла значного прогресу в цифровізації, після війни їй потрібно буде прискорити цей процес. Трансформація економіки та її цифровізація потребують працівників з різним рівнем ІТ-навички як в Україні, так і в Польщі. Тому метою проекту є підготовка та навчання фахівців з України та Польщі відповідно до потреб економік цих країн.

Професійні курси та тренінги, які пропонуються в рамках проекту, не обмежуватимуться базовими компетенціями, але також охоплюватимуть вищий рівень навичок ІТ. Враховуючи, що більшість біженців – жінки, першочерговою метою проекту буде зосередитися на їх адаптації до нових вимог.

Перепідготовка персоналу відбуватиметься на основі використання корпоративних методів навчання із залученням практиків, які працюють у вітчизняних та міжнародних компаніях. Навчання проходитиме онлайн, але з очними заняттями на початку та в кінці курсів – у формі тренінгів, проектів та семінарів з висококваліфікованими спеціалістами та викладачами.

Проект також пропонуватиме послуги для компаній, організацій та підприємств у Польщі та Україні, які полягатимуть у пошуку працівників з необхідними професійними компетенціями. Студентам із вищим рівнем загальної освіти та досвідом ведення бізнесу будуть запропоновані курси підвищення кваліфікації, які надають знання в галузі інформаційних технологій і дозволяють набути компетенцій у сфері інновацій, управління та трансформаційного лідерства.

Проект «Incubating Freedom for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy» готує польсько-український консорціум PERSPEKTYWY ACADEMY на чолі з Освітньою фундацією «Perspektywy», яка має належні компетенції та значні досягнення у просуванні жінок у сфері IT та STEM, а також українським партнером: «Ukrainian Talent Foundation» з досвідом та широким спектром ІТ-курсів українською та англійською мовами. Реалізацію заходів контролює Рада проекту, до складу якої входять особи, що мають громадську довіру з обох країн.

Проєкт реалізується в рамках «Декларації про співпрацю в галузі освіти», підписаної 17 вересня 2022 року міністерствами освіти і науки Польщі та України на Всесвітньому саміті ООН з питань трансформації в освіті.

Публічне оголошення проєкту відбудеться 1 грудня 2022 року в Любліні під час міжнародної конференції «Післявоєнна інноваційна трансформація України», під почесним патронатом дружини Президента Республіки Польща Агати Корнгаузер-Дуди.

Перші тренінги стартують у лютому 2023 року. Передбачається, що за перші три роки в рамках проекту навчать близько 30 тисяч осіб, більшість з яких – біженці з України, які перебувають у Польщі.

 

Контактні особи:

Др. Bianka Siwińska, Освітня фундація Perspektywy, +48 501 535 785, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
К.е.н. Олександр Згуровський, Українська Фундація Талантів, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.